V dňoch 16.-20. novembra sa v Kanadskom Burnaby, uskutočnili majstrovstvá sveta juniorov v taekwondo v olympijskej disciplíne kyorugi – športvý zápas. Celkovo sa MSJ zúčastnilo 800 športovcov zo 120 krajín z celého sveta.

Slovensko na nich reprezentovali 4 športovci – traja Košičania Gabriela Briškárová, Gabriel Briškár a Filip Švec z Klubu Koryo TKD Slávia UPJŠ Košice a jeden Sninčan Samuel Kukura z klubu Black Tiger TKD club Snina pod vedením vedúceho reprezentácie SR – Mgr. Mária Šveca.

Fantastický výkon a historicky prvú medailu pre Slovensko vybojovala v piatich zápasoch 15-ročná Gabriela Briškárová v kategórii do 49 kg, ktorá si postupne poradila s reprezentantkami Rvandy, Nového Zélandu, Chorvátska, Filipín až nakoniec narazila na víťazku kategórie z Južnej Kórei, ktorej podľahla a obsadila tretie miesto. Na stupeň víťazov sa v tejto kategórii postavila ako jediná Európanka, už s víťazkou z Južnej Kórei KIM Yu-Jin, striebornou v tejto kategórii Taiwankou SUNG Chia Yin a na delenom treťom mieste s reprezentantkou Mexika Danielou Paolou SOUZA.
Pekný výsledok ešte pridal v kategórii do 59kg Filip Švec, ktorý v konkurencii viac ako 63reprezentantov obsadil delené 17. miesto.

sprava-taekwondo-ms-2016