Indoor Sport Centrum, Eindhoven, Holandsko

V mesiacoch marec a apríl 2007 sa slovenská juniorská a seniorská reprezentácia zúčastnila dvoch najväčších „A“ turnajov ETU – Dutch open (otvorené majstrovstvá Holandska) v Eidhovene a Belgian open (otvorené majstrovstva Belgicka) v Herentalse.

Prvý zSpráva z Dutch Open a Belgian Open 2007-markoo spomínaných turnajov bol pre našu juniorskú a seniorskú reprezentáciu aj zároveň prvým zahraničným turnajom vôbec. A bolo to cítiť aj na výkonoch našich reprezentantov.
V Eidhovene sa v zložení: B. Lieskovský junior -51kg, M. Columby junior -55kg, T. Cehlárová juniorka -59kg, C. Uhrinec senior -67kg a O. Cehlár senior -68kg, nepodarilo postúpiť ani jednému z prvého kola.
O kvalite tohto turnaja isto netreba pochybovať, veď Eidhoven v tento marcový víkend 24. a 25. hostil viac ako 1300 pretekárov z celého sveta a zúčastnili sa ho také reprezentačné tými ako Nemecko, Španielsko, Turecko, Kuba, USA, Francúzsko, Rusko a mnohé ďalšie.Správa z Dutch Open a Belgian Open 2007-umiestnenie

Druhý turnaj, Belgian open bol o čosi skromnejší čo do počtu pretekárov („len okolo „900“),no svojou kvalitou určite nezaostával za inými „A“ turnajmi.
Tohto turnaja sa na reprezentačnej úrovni zúčastnili naši juniorskí reprezentanti: B. Lieskovský junior -51kg, M. Columby junior -51kg, T. Cehlárová juniorka -59kg, pripravujúci sa na blížiace sa majstrovstvá Európy.
Svojimi skvelými výkonmi sa naši juniorskí reprezentanti nestratili ani v tejto vynikajúcej konkurencii o čom svedčí fakt, že všetci postúpili do bojov o medaile.

Najprv sa v prvom kole Boris stretol s pretekárom z Belgicka nad ktorým vyhral 12:10, v ďalšom kole vyradil reprezentanta Cypru 3:2 a v postupovom kole do semifinále podľahol Mislavovi Ercegovi z reprezentácie Chorvátska 5:10.

V kategórii junioriek do 59 kg, podala dobrý výkon Terézia Cehlárová, ktorá v prvom kole vyradila reprezentantku Cypru 7:3, v ďalšom kole vyhrala kontumačne nad reprezentantkou Ukrainy (ktorá nenastúpila na zápas) a nakoniec podobne ako Boris vo štvrťfinále (teda tesne pred medailovými bránami), vypadla s pretekárkou Chorvátka Dianou Leticaovou v pomere skóre 8:11.

Naším najúspeSpráva z Dutch Open a Belgian Open 2007-dvajašnejším účinkujúcim na tomto turnaji bol Marko Columby v tej istej kategórii ako Boris, teda juniori -51kg.
Ten dostal v prvom kole voľný žreb, v ďalšom kole vyradil veľmi tesne pretekára z Belgicka v pomere 5:4, vo štvrťfinále si poradil s nemeckým pretekárom 8:6 a nakoniec vo veľmi vyrovnanom semifinále vypadol z víťazom tejto kategórie pretekárom Nemecka s exoticky znejúcim menom (aj výzorom) Jeong Eui Nettetalom výsledkom 7:8.

Bol to jeden z najlepších Markových výkonov na turnaji vôbec a pod tento úspech sa podpísal i fakt, že okrem tvrdej prípravy Marko musel počas veľkonočných sviatkov dodržiavať aj prísnu diétu (musel zhodiť 2 kilá), aby sa dostal do kategórie v ktorej bude štartovať aj na majstrovstvách Európy.

Ja ako reprezentačný tréner som bol s výkonmi týchto našich troch reprezentantov na Belgian open 2007 naozaj spokojný, aj keď ma trochu mrzel fakt, že medailu si z turnaja odnášal len jeden reprezentant, pretože určite na medailové umiestnenia mali aj ostatní dvaja pretekári.

Turnaja sa ešte na klubovej úrovni z klubu RI Liptovský Mikuláš zúčastnili dvaja pretekári P. Kykal junior -45 kg a O. Cehlár senior -67 kg, ktorým sa ale veľmi nedarilo a obaja vypadli v prvom kole.

Na dokreslenie ako vyzerajú postupové pavúky na takomto turnaji, prikladáme ešte štartovaciu listinu s výsledkami z kategórie juniori -51 kg, v ktorej štartovali Boris a Marko.

Správa z Dutch Open a Belgian Open 2007-pavuky

Mário Švec – reprezentačný tréner