Dutch open 2017

 

Dňa 11.-12.marca sa v Holandskom Eindhovene uskutočnil 44. ročník jedného z najprestížnejších rankingových G turnajov svetového taekwonda v olympijskej disciplíne športový zápas.

Za účasti 1212 športovcov z celého sveta sa Slovenskému juniorskému reprezentantovi Filipovi Švecovi z klubu Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ Košice, podarilo vyhrať najcennejší kov, keď si postupne vyrovnanými a takticky vedenými zápasmi poradil z reprezentantmi Nemecka, Španielska, Chorvátska, Azerbajdžanu a napokon vo finále zdolal aj Talianskeho reprezentanta. A tak po minuloročnej zlatej medaile zo Spanish openu, pridal aj zlato z Holandska.

Je to fantastický výsledok pre Slovenské taekwondo a zároveň skvelá vizitka v príprave pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy do 21 rokov, ktoré sa budú konať už začiatkom apríla v Bulharskej Sofii, na ktorých sa ako nováčik predstaví nie len Filip Švec, ale aj jeho tímová kolegyňa a zároveň spolužiačka zo Športového gymnázia v Košiciach a bronzová medailistka z juniorských majstrovstiev sveta Gabriela Briškárová.

Mário Švec – tréner